برای هر نوع اندازه گیری، یک سنسور فشار مناسب

یک سنسور فشار (یا فرستنده فشار) کمیت فیزیکی “فشار” را به سیگنال استاندارد صنعتی تبدیل می کند. علاوه بر طیف وسیعی از سنسورهای فشار برای کاربردهای صنعتی عمومی، WIKA نسخه‌های ویژه‌ای را برای فناوری تبرید/تهویه مطبوع، صنایع غذایی، ماشین‌های متحرک کار، گازهای پزشکی و همچنین صنعت نیمه‌رسانا ارائه می‌کند. مجموعه سنسورهای فشار WIKA دقت 0.05٪، محدوده اندازه گیری از 0.05 بار تا 15000 بار، رابط های دیجیتال مانند CANopen و IO-Link دارند. همچنین، این سنسورها تاییدیه های بین المللی مختلف را، از جمله برای مناطق خطرناک، پوشش می دهد.

سنسورهای فشار مجهز یه ترنسمیتر WIKA

لیست محصولات سری سنسورهای فشار مجهز به ترنسمیتر تولید شده توسط شرکت WIKA

محصولات ذکر شده در لیست زیر را می توانید از دایان صنعت تهیه کنید. همچنین با کلیک روی نام هر محصول، می توانید به مشخصات فنی و دیتاشیت آن دسترسی پیدا کنید.

سنسور فشار چیست و ترانسمیتر فشار چیست؟

سنسورهای فشار به عنوان عناصر اندازه گیری عمل می کنند و کمیت فیزیکی را به یک متغیر الکتریکی تبدیل می کنند. WIKA فرستنده فشار را به عنوان یک سنسور فشار با رابط های الکتریکی و مکانیکی استاندارد و یک سیگنال خروجی استاندارد تعریف می کند. سنسورهای فشار عموما برای اندازه گیری فشار مطلق مانند گیج های فشار و فشارهای جزئی در زمان کوتاه استفاده می شوند. WIKA حسگرهای فشار را با استفاده از سه اصل رایج اندازه‌گیری فشار در فناوری اندازه‌گیری صنعتی، حسگرهای لایه نازک، سنسورهای لایه ضخیم و سنسورهای فشار پیزورزیستیو تولید می‌کند.

سنسورهای فشار چگونه کار می کنند؟

سنسورهای فشار عموماً با محدوده اندازه گیری، نوع اتصال، سیگنال خروجی و اتصال الکتریکی متمایز می شوند. اتصال فشار استاندارد شده، فشار اندازه گیری شده را روی عنصر سنسور فشار هدایت می کند. قسمت الکترونیک سنسور، فشار وارد شده را به یک سیگنال مقیاس‌پذیر تبدیل می‌کند؛ که از طریق یک کانکتور یا کابل استاندارد به قسمت ارزیابی سیگنال سنسور منتقل می‌شود.

سنسور فشار پیزورزیستیو چگونه کار می کند؟

یک سنسور فشار پیزورزیستیو دارای یک دیافراگم مبتنی بر سیلیکون است. اصل عملکردی یک سنسور فشار پیزومقاومتی مبتنی بر اثر پیزورزیستیو برای اندازه‌گیری فشار است. اثر پیزورزیستور، مشخص می کند که مقاومت الکتریکی در مواد نیمه هادی، مانند دیافراگم سیلیکونی، به دلیل کشش یا فشار تغییر می کند.